19 listopad 2023

Bez kolejek w ruchu drogowym w kierunku granicy z Niemcami

zdjęcie: Bez kolejek w ruchu drogowym w kierunku granicy z Niemcami / pixabay/1267558
W niedzielne przedpołudnie w woj. lubuskim nie ma zatorów na drogach dojazdowych do polsko-niemieckiej granicy – poinformował PAP dyżurny Punktu Informacji Drogowej zielonogórskiego oddziału GDDKiA.
REKLAMA

Spowolnienie ruchu spowodowane kontrolami granicznymi w Niemczech najbardziej odbija się na jego płynności po weekendach, kiedy jest on największy, szczególnie jeśli chodzi o ruch towarowy.

W woj. lubuskim związane z tym korki tworzą się głównie w Świecku. Tak więc można spodziewać się, że sytuacja powtórzy się również po tym weekendzie.

16 października Niemcy wprowadzili tymczasowo kontrole graniczne, by przeciwdziałać nielegalnej migracji. Tamtejsza policja federalna prowadzi je nie bezpośrednio na byłych przejściach granicznych, lecz na swoim terytorium. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ aszw/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Strzelce Krajeńskie
-0.4°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcach Krajeńskich