17 listopad 2023

Bez korków w ruchu samochodowym na polsko-niemieckiej granicy

zdjęcie: Bez korków w ruchu samochodowym na polsko-niemieckiej granicy / pixabay/5809870
W piątek ruch drogowy na lubuskim odcinku polsko-niemieckiej granicy odbywa się płynnie, bez zatorów – poinformował PAP dyżurny Punktu Informacji Drogowej zielonogórskiego oddziału GDDKiA.
REKLAMA

Spowolnienie ruchu spowodowane kontrolami granicznymi przez służby niemieckie najbardziej odbija się na jego płynności po weekendach, kiedy jest on największy. W woj. lubuskim związane z tym korki przy wyjeździe z naszego kraju do Niemiec tworzą się głównie w Świecku.

Niemcy wprowadzili tymczasowo kontrole graniczne 16 października, by przeciwdziałać nielegalnej migracji. Tamtejsza policja federalna prowadzi je nie bezpośrednio na byłych przejściach granicznych, lecz na swoim terytorium. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Strzelce Krajeńskie
-0.4°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcach Krajeńskich