16 listopad 2023

Bez zatorów w ruchu na polsko-niemieckiej granicy

zdjęcie: Bez zatorów w ruchu na polsko-niemieckiej granicy / pixabay/2158790
W czwartek na lubuskim odcinku polsko-niemieckiej granicy ruch samochodowy odbywa się bez zatorów, także na autostradzie A2 przed Świeckiem, gdzie przez kilka dni były korki przy wyjeździe z naszego kraju do Niemiec – poinformował PAP dyżurny PID zielonogórskiego oddziału GDDKiA.
REKLAMA

Spowolnienie ruchu spowodowane kontrolami w Niemczech najbardziej odbija się na jego płynności po weekendach, kiedy jest on największy. W woj. lubuskim związane z tym korki tworzą się głównie w Świecku. Tak było także w pierwszych dniach tego tygodnia.

16 października Niemcy wprowadzili tymczasowo kontrole graniczne, by przeciwdziałać nielegalnej migracji. Tamtejsza policja federalna prowadzi je nie bezpośrednio na byłych przejściach granicznych, lecz na swoim terytorium.(PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Strzelce Krajeńskie
-0.9°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcach Krajeńskich