6 listopad 2023

Na A2 przed Świeckiem spowolnienie ruchu przy wyjeździe z Polski do Niemiec

zdjęcie: Na A2 przed Świeckiem spowolnienie ruchu przy wyjeździe z Polski do Niemiec / pixabay/2158790
Spowolnienie ruchu spowodowane kontrolami granicznymi prowadzonymi przez służby niemieckie i wzmożony ruch po weekendzie sprawiają, że na A2 przed Świeckiem (Lubuskie) ponownie jest duży zator na jezdni w kierunku granicy – poinformował rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG por. SG Paweł Biskupik.
REKLAMA

„Korek przed Świeckiem utrzymuje się od wielu godzin i obecnie ciągnie się na długości około 10 km w głąb naszego kraju. Samochody osobowe i ciężarowe poruszają się w kierunku Niemiec bardzo wolno” – powiedział PAP rzecznik.

Dodał, że od wprowadzenia przez stronę niemiecką kontroli granicznych sytuacja ta powtarza się co tydzień, co wynika z dużego natężenia ruchu w Świecku, szczególnie po weekendach i świętach.

W niedzielę do późnych godzin nocnych korki związane z kontrolami granicznymi i dużym ruchem aut osobowych w kierunku Niemiec były także w granicznych Słubicach i Kostrzynie nad Odrą oraz na drogach do nich prowadzących.

„Obecnie są one jedynie na drodze dk 29 w rejonie Świecka – od strony Zielonej Góry zator ma ok. 2 km, a od strony Słubic kilometr” – przekazał por. Biskupik.

Niemiecka policja federalna prowadzi kontrole graniczne pod kątem przemytu migrantów nie bezpośrednio na byłych przejściach granicznych, lecz już na swoim terytorium. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Strzelce Krajeńskie
-0.4°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcach Krajeńskich