8 listopad 2023

Przed Świeckiem kolejka ciężarówek ma około czterech kilometrów

zdjęcie: Przed Świeckiem kolejka ciężarówek ma około czterech kilometrów / pixabay/2251530
Z powodu kontroli granicznych po niemieckiej stronie granicy na autostradzie A2 przed Świeckiem (Lubuskie) kolejka ciężarówek na prawym pasie jezdni w kierunku Niemiec ma w środę rano około czterech kilometrów - poinformował PAP rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG por. SG Paweł Biskupik.
REKLAMA

„Kierowcy ciężarówek poruszają się w niej wolno. By dojechać do granicy muszą spędzić w kolejce około pół godziny. Ruch samochodów osobowych po lewym pasie odbywa się na bieżąco. Kierujący powinni jednak zachować szczególną ostrożność mijając sznur ciężarówek” – powiedział PAP por. Biskupik.

Dodał, że w pozostałych miejscach w woj. lubuskim, gdzie można przejechać samochodem polsko-niemiecką granicę, nie ma zatorów.

Kontrole graniczne pod kątem przemytu migrantów niemieckie służby prowadzą nie bezpośrednio na byłych przejściach granicznych, lecz na swoim terytorium. Polska Straż Graniczna nie ma żadnego wpływu na prowadzone tam czynności.(PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Strzelce Krajeńskie
-0.4°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcach Krajeńskich