13 listopad 2023

Przy wyjeździe z Polski do Niemiec spowolnienie ruchu przed Świeckiem

zdjęcie: Przy wyjeździe z Polski do Niemiec spowolnienie ruchu przed Świeckiem / pixabay/7020216
W poniedziałek rano przy wyjeździe z Polski do Niemiec na autostradzie A2 przed granicznym Świeckiem (Lubuskie) jest korek, w którym ruch odbywa się bardzo wolno – poinformował PAP mł. asp. Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.
REKLAMA

Dyżurny Centrum Zarządzania Autostradą koncesyjnego odcinka autostrady A2 Świecko-Konin poinformował, że spowolnienie ruchu w kierunku granicy w Świecku spowodowane kontrolą graniczną po stronie niemieckiej występuje obecnie od ok. 9 km autostrady, między jej węzłami Rzepin a Świecko.

Jak przekazał w poniedziałek PAP dyżurny PID zielonogórskiego oddziału GDDKiA, w pozostałych miejscach w woj. lubuskim, gdzie można przejechać samochodem polsko-niemiecką granicę nie ma większych zatorów.

Kontrole zostały tymczasowo wprowadzone przez Niemców 16 października, m.in. z związku z presją migracyjną. Niemiecka policja federalna prowadzi je nie bezpośrednio na byłych przejściach granicznych, lecz na swoim terytorium, niekiedy kilka kilometrów od granicy.

Spowolnienie ruchu spowodowane kontrolami w Niemczech najbardziej odbija się na jego płynności po weekendach, kiedy jest on największy. W woj. lubuskim związane z tym korki tworzą się głównie w Świecku. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Strzelce Krajeńskie
-0.9°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcach Krajeńskich