18 listopad 2023

23-latek jechał zbyt szybko i bez uprawień, będzie tłumaczył się w sądzie

zdjęcie: 23-latek jechał zbyt szybko i bez uprawień, będzie tłumaczył się w sądzie / pixabay/773360
Wnioskiem o ukaranie skierowanym przez policjantów do sądu zakończyła się dla 23-latka zbyt szybka jazda samochodem, a do tego bez uprawnień. Wpadł podczas kontroli drogowej w Radnicy (Lubuskie) jadąc 106 km/h w obszarze zabudowanym - poinformowała w sobotę kom. Justyna Kulka z KPP w Krośnie Odrzańskim.
REKLAMA

„Tym samym mężczyzna jechał swoim oplem o 56 km/h szybciej niż powinien. Dodatkowo jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania. Dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd. Grozi mu wysoka grzywna” – powiedziała policjantka.

Dodała, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości i niedostosowanie jej do panujących warunków to jedne z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych.

„Nabiera to zwłaszcza znaczenia jesienią, gdy warunki atmosferyczne – opady deszczu, silne porywy wiatru czy mgła – mogą wpływać na komfort naszej jazdy oraz widoczność tego, co dzieje się na drodze. Do tego dochodzi dłuższa niż na suchej nawierzchni droga hamowania” - zaznaczyła kom. Kulka.

23-latek wpadł w czwartek (16 listopada), kiedy w pow. krośnieńskim policja prowadziła działania pn. „Niechronieni uczestniczy ruchu drogowego” mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Jeden z patroli drogówki pełnił tego dnia służbę w rejonie przejścia dla pieszych w Radnicy niedaleko Krosna Odrzańskiego.

W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli bardzo szybko zbliżający się do nich pojazd. Pomiar jego prędkości wskazał 106 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje „50”. Nadto okazało się, że młody człowiek prowadzący opla nie ma prawa jazdy. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Strzelce Krajeńskie
-0.9°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcach Krajeńskich