12 listopad 2023

27-latek uciekał z Niemiec, miał w aucie kradzione narzędzia

zdjęcie: 27-latek uciekał z Niemiec, miał w aucie kradzione narzędzia / pixabay/-4561726
Funkcjonariusze SG ze Świecka (Lubuskie) z niemieckim policjantami zatrzymali po pościgu 27-latka, który w dostawczym busie przewoził elektronarzędzia i sprzęt budowlany skradzione za naszą zachodnia granicą - poinformował w niedzielę Nadodrzańskiego Oddziału SG por. SG Paweł Biskupik.
REKLAMA

"Mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli, jazdy w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień. Grozi mu do pięciu lat więzienia. Znalezione w aucie przedmioty wyceniono na ok. 62 tys. zł. Dochodzenie ws. ich kradzieży przejęli policjanci ze Słubic" – powiedział rzecznik.

Do transgranicznego pościgu doszło w czwartek. Kierującego busem zaczęli ścigać niemieccy policjanci po tym, jak nie zatrzymał się na ich terenie do kontroli drogowej. Jechał on w kierunku granicy z Polską i ta informacja trafiła do polskich służb.

Gdy kierowca dostawczego fiata wjechał w Świecku na autostradę A2 do pościgu dołączyli polscy strażnicy graniczni. Po kilkunastu kilometrach bus zjechał z A2 w kierunku Rzepina, zatrzymał się i jego kierowca próbował zbiec pieszo do lasu, ale bezskutecznie.

27-letni mieszkaniec woj. lubuskiego tłumaczył, że auto jest z wypożyczalni, a znajdujące się w nim elektronarzędzia i specjalistyczny sprzęt diagnostyczny do maszyn budowlanych kupił na jednym z parkingów w Niemczech.

"O ile o aucie mówił prawdę, to już o jego ładunku nie. Okazało się bowiem, że kradzież sprzętu zgłoszono w Niemczech" – powiedział rzecznik.

Dodał, że mężczyzna był nietrzeźwy, gdyż badanie wykonane przez wezwanych policjantów wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że ma cofnięte prawo jazdy.(PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Strzelce Krajeńskie
-0.4°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcach Krajeńskich