20 listopad 2023

Areszt dla 29-latka podejrzanego o włamania do pomieszczeń parafii

zdjęcie: Areszt dla 29-latka podejrzanego o włamania do pomieszczeń parafii / pixabay/940318
Policjanci zatrzymali 29-latka pod zarzutem kilku włamań do pomieszczeń parafii rzymskokatolickiej w Iłowej, w pow. żagańskim (Lubuskie). Mężczyzna trafił do aresztu – poinformował w poniedziałek sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko z KPP w Żaganiu.
REKLAMA

29-latek usłyszał zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Z uwagi na powrót do przestępstwa, górny wymiar grożącej mu kary to nie 10 a nawet 15 lat więzienia.

Sprawą serii włamań do iłowskiej parafii, do których doszło na przełomie października i listopada tego roku, zajmowali się kryminalni z tamtejszego komisariatu. Złodziej ukradł z jej pomieszczeń elektronarzędzia, części samochodowe oraz inne przedmioty.

„Dzięki pracy operacyjnej policjanci ustalili, a następnie zatrzymali podejrzanego. Okazał się być nim 29-latek, który podczas przesłuchania przyznał się do dokonania zarzuconych mu przestępstw” – powiedział Szlachetko.

Dodał, że piątek (17 listopada) sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żaganiu i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Strzelce Krajeńskie
-0.4°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcach Krajeńskich