14 listopad 2023

Inwestycja w kryptowaluty okazała się oszustwem, 38-latek stracił 55 tys. zł

zdjęcie: Inwestycja w kryptowaluty okazała się oszustwem, 38-latek stracił 55 tys. zł / pixabay/7126555
55 tys. zł stracił zielonogórzanin, który uwierzył w fałszywą reklamę w mediach społecznościowych i za namową oszustów zainwestował w kryptowaluty. Pieniądze, które miały być pewnym zyskiem przepadły – poinformowała we wtorek podinsp. Małgorzata Barska z KMP w Zielonej Górze.
REKLAMA

„Przestrzegamy przed inwestowaniem pieniędzy w niepewne, internetowe przedsięwzięcia biznesowe oraz instalowaniem jakichkolwiek programów pochodzących z nieznanych źródeł. Nigdy nie podawajmy naszych danych dostępu do konta obcym osobom” – zaapelowała Barska.

W tym przypadku skuszony reklamą 38-latek wszedł na stronę internetową firmy, która oferowała inwestycje w kryptowaluty. Po pewnym czasie skontaktowała się z nim doradczyni inwestycyjna, która zaproponowała ich zakup za 12,3 tys. dolarów i obiecała zarobek 40 tys. dolarów w ciągu 10 dni od tej inwestycji.

Pokrzywdzony bez sprawdzenia wiarygodności firmy inwestycyjnej przelał na wskazane konto 55 tys. zł. Początkowo na fałszywej stronie, do której otrzymał dostęp, widział jak jego pieniądze „wypracowują” zysk.

Po pięciu dniach mężczyzna zaczął podejrzewać, że coś może być nie tak i poprosił o zwrot zainwestowanych pieniędzy, rezygnując nawet z obiecanego zysku. W rozmowie z oszustką usłyszał jednak, że ponieważ zerwał transakcję przed upływem 10 dni, to nie może odzyskać zainwestowanych pieniędzy, chyba że wpłaci kolejne 55 tys. zł.

„Na szczęście tym razem nie uwierzył już w te zapewnienia, a w swoim banku, z którym się wreszcie skontaktował usłyszał, że konto, na które wysłał pieniądze widnieje na liście kont podejrzanych” – powiedziała Barska.(PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Strzelce Krajeńskie
-0.9°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcach Krajeńskich