15 listopad 2023

Ofiara śmiertelna pożaru domu we wsi Budoradz

zdjęcie: Ofiara śmiertelna pożaru domu we wsi Budoradz / pixabay/7066584
Tragiczny w skutkach okazał się pożar domu jednorodzinnego we wsi Budoradz, w gminie Gubin (Lubuskie). Po jego opanowaniu, w zgliszczach budynku strażacy znaleźli zwęglone zwłoki – poinformował rzecznik lubuskiej PSP st. kpt. Arkadiusz Kaniak.
REKLAMA

Zgłoszenie o pożarze służby przyjęły w środę około godziny 2. W trwającej kilka godzin akcji gaśniczej brało udział łącznie dziewięć zastępów OSP i PSP.

Kiedy pierwsze jednostki dotarły na miejsce pożar był już mocno rozwinięty, a po chwili zarwał się dach dwukondygnacyjnego budynku.

„W czasie akcji gaśniczej mieliśmy informację, że w budynku może przebywać jedna osoba. Niestety, została ona potwierdzona. Po przeszukaniu pogorzeliska strażacy znaleźli zwłoki” – powiedział rzecznik.

Przyczyna pożaru nie jest znana, a jej ustaleniem zajmują się policjanci pod nadzorem prokuratora oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Trwa także ustalenie tożsamości ofiary pożaru. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Strzelce Krajeńskie
-0.4°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcach Krajeńskich