kategoria: Na Sygnale
6 wrzesień 2023

Patrole Policji i Straży Rybackiej sposobem na osoby dokonujące nielegalnego połowu ryb

fot. KPP Strzelce Krajeńskie
Policjanci ze Strzelec Krajeńskich oraz przedstawiciele Społecznej Straży Rybackiej działającej na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, współpracują na rzecz przeciwdziałania nielegalnemu połowowi i handlowi rybami. Wspólne służby, to także sposób na zapewnienie bezpieczeństwa na jeziorach, których przecież na terenie powiatu nie brakuje. Dlatego istotne jest, aby służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo były zawsze gotowe do egzekwowania prawa i niesienia pomocy. Jednym z najlepszych do tego sposobów jest współpraca.

Powiat strzelecko-drezdenecki może pochwalić się, że na jego terenie znajduje się wiele jezior, co sprawia, że szczególnie w sezonie letnim, nie brakuje osób wypoczywających nad wodą. Wypoczynek przybiera różne formy: od korzystania z kąpielisk, po wędkowanie. Dlatego służby muszą być zawsze gotowe, aby egzekwować przepisy prawa i zapewnić szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Najlepszym do tego sposobem jest współpraca pomiędzy służbami i instytucjami. Dzięki niej policjanci i kooperujący z nimi przedstawiciele pozostałych podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo uzyskują dodatkowe możliwości. Doskonałym przykładem takiej kooperacji są wspólne patrole policjantów ze Strzelec Krajeńskich i społecznej Straży Rybackiej. Funkcjonariusze, między innymi przy wykorzystaniu łodzi, patrolują jeziora i tereny przywodne. Wspólna służba ma na celu oddziaływanie prewencyjne związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą, ale również zapobieganie nielegalnemu połowowi i handlowi rybami. Mimo, że praca związana z przeciwdziałaniem temu nielegalnemu procederowi jest żmudna i wymagająca, to jednak dzięki wspólnym patrolom udało się zapobiec wielu przypadkom tak zwanego kłusownictwa rybnego na naszych jeziorach. Dodatkowym argumentem potwierdzającym zasadność wspólnych patroli jest fakt, że widok policjantów i przedstawicieli straży rybackiej działa prewencyjnie i zniechęcająco dla potencjalnych sprawców nielegalnego połowu i handlu rybami.

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich