16 listopad 2023

W skontrolowanym busie funkcjonariusze KAS znaleźli m.in. kradzione motocykle

zdjęcie: W skontrolowanym busie funkcjonariusze KAS znaleźli m.in. kradzione motocykle / pixabay/2077914
W Świecku (Lubuskie), podczas kontroli busa wjeżdżającego z Niemiec do naszego kraju funkcjonariusze KAS znaleźli kradzione rzeczy, których wartość została oszacowana na ponad 505 tys. zł - poinformowała w czwartek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.
REKLAMA

Dostawczym fiatem ducato jechało dwóch obcokrajowców. Jego kierowca oświadczył, że wiezie pomoc humanitarną na Ukrainę. Po prześwietleniu busa przy użyciu urządzenia RTG okazało się, że były w nim m.in. motocykl i rowery.

„Dokładna kontrola wykazała, że w przestrzeni ładunkowej był jeden kompletny motocykl, dwa rozkręcone na części, trzy całe i dwa rozkręcone rowery oraz narzędzia budowlane i ogrodowe. Po sprawdzeniach w bazach danych okazało się, że pojazdy pochodziły z kradzieży” – powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że kierowca busa wraz z samochodem i ładunkiem został przekazany policjantom ze Słubic, którzy przejęli dochodzenie w tej sprawie.(PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Strzelce Krajeńskie
-0.4°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcach Krajeńskich