12 marzec 2021

Blisko 2,3 mln zł dla lubuskich przedsiębiorców z Polskiego Bonu Turystycznego

W naszym województwie można wykorzystać bon u 177 podmiotów turystycznych. Do tej pory przyjęli oni w ten sposób ponad 3,3 tys. płatności. Dzięki temu, łącznie do ich kasy wpłynęło blisko 2,3 mln zł.
REKLAMA
Polski Bon Turystyczny funkcjonuje od połowy sierpnia 2020 r. i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem Lubuszan. Jego założeniem było wsparcie polskich rodzin oraz dotkniętej przez COVID-19 krajowej branży turystycznej.

W naszym regionie do tej pory z bonu skorzystało ponad 33 tysiące z niemal 108 tys. uprawnionych rodzin. Łączna kwota, jaką w ramach bonu wydali na wypoczynek Lubuszanie to ponad 7 mln zł. Pozostałe 2/3 osób, które jeszcze nie wykorzystały bonu, mogą go aktywować do końca marca 2022 r. Do tego czasu, powinni opłacić nim wypoczynek bądź wybrane atrakcje turystyczne, jednak skorzystać z nich mogą później.

W Lubuskiem można zapłacić bonem u ponad 177 podmiotów turystycznych. Cały czas jednak baza firm akceptujących ten środek płatniczy poszerza się. Listę firm, które realizują płatności bonem turystycznym znajdziemy na stronach bonturystyczny.gov.pl, pot.gov.pl lub polska.travel.pl. Lubuscy przedsiębiorcy zrealizowali przeszło 3,3 tys. płatności bonem turystycznym na łączna kwotę niemal 2,3 mln zł.

Najwięcej na bonie turystycznym zyskały firmy z Pomorza, do których trafiło łącznie przeszło 51 mln zł oraz z Małopolski, gdzie trafiło blisko 50 mln zł. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubuskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Strzelcach Krajeńskich